שעות ליווי בהכשרה מקצועית – עמותת עלה

ליווי בהכשרה מקצועית בעמותת על"ה

תחום הליווי בהכשרה מקצועית הינו תחום חדש ומתפתח, הוא ניתן לרוב למקבלי שירות שזקוקים לתיווך בין מוסד הלימודים בו הם בחרו ללמוד לבינם. בנוסף, גם עמידה על זכויות מקבל השירות, עזרה מבחינה חברתית, הנגשת מוסד הלימוד לצרכי מקבל השירות, חלים על נותן השירות כגורם מוסמך ליישום דברים אלו.

לרוב, מקבלי השירות הזקוקים לעזרה בסעיף זה מוגדרים על ידי מחלקת השיקום במוסד לביטוח לאומי, לאחר שעובדת השיקום, המלווה את התהליך, החליטה שיש צורך בגורם שיתווך מקצועית בין מקבל השירות למוסד הלימודים. יובהר כי מוסד הלימודים יכול להיות גם בהכשרה מקצועיות וגם בהשכלה גבוהה בה בחר ללמוד מקבל השירות בכל רחבי הארץ.

מי יכול להעניק את השירות ובאיזה היקף?

מחלקת השיקום במוסד לביטוח לאומי החליט כי העוסקים בתחום זה יכולים להיות אך ורק כאלו שעברו הכשרה מתאימה ומדויקת לתחום הליווי בהכשרה מקצועית. נותני השירות תחת תחום זה יכולים להיות אחד מהעוסקים הבאים:

  1. עובדים סוציאליים- הרשומים ברשמם העובדים הסוציאליים הישראלי
  2. בעלי תואר ראשון/שני בחינוך / במדעי החברה / במדעי ההתנהגות / בפסיכולוגיה תעסוקתית / בריפוי בעיסוק

היקף השעות שהמוסד לביטוח לאומי מאשר לרוב עבור עזרה וסיוע בליווי בהכשרה מקצועית, הוא עד 10 שעות בחודש עבור מקבל השירות. לרוב מקבלים את הסיוע הנ"ל אך ורק לאחר שהוכח כי מקבל השירות לא יכול לבצע את תהליך התיווך ועמידה על זכויותיו במוסד להשכלה גבוה או בקורס המקצועי בעצמו.

במידה והנך מתאים/ה מבחינת הקריטריונים שהוצגו בדף זה, והנך יכול/ה לשמש כמלווה בהכשרה מקצועיות עבור מקבלי שירות בעלי צרכים מיוחדים בכל רחבי הארץ, נשמח אם תסמן את הקטגוריה המתאימה בדף ההרשמה לעמותת על"ה.

בעת התאמתך מבחינת מקום מגוריך והכשרתך להענקת השירות, ייפנו אליך רכזי הפרויקט כדי שיוכלו להציע לך לתת מענה למקבל שירות חדש שנכנס למערכת.

 

בברכה ובתודה

עמותת על"ה

פרויקט הנגשת לימודים