שירותי הקראה – עמותת עלה

שרותי הקראה בעמותת על"ה

שירותי ההקראה הוא אחד התחומים המרכזיים בהם אנו שמים דגש במתן סיוע לסטודנטים בעלי לקוות ראיה ועיוורון, הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה ומוסדות על תיכוניים. על מנת לרכוש לעצמם מקצוע או תעודה מקצועית,סטודנטים לקויי ראיה זקוקים לסיוע בהקראת החומרים הנלמדים בקורסים השונים.

כיום ישנה בעיה בהנגשת כל החומר הנלמד לשמע/ברייל ולשם כך ניתן להיעזר בשירותי הקראה הניתנים על ידי עמותת על"ה מזה שנים רבות. כידוע, סטודנטים לקויי ראיה ועיוורים נעזרים במכשירים ו/או בשיטות אחרות כמו ספריה מוקלטת לצורך קריאת חומרים. ההקראה המתבצעת בסיוע מקריאים מתחומי הידע של סטודנטים לקויי הראיה, עשויים לסייע בהשלמת חומרי הלמידה שיש להכין לקורס. שירותי הקראה הם דרך נפלאה של המוסד לביטוח לאומי לעודד ולעזור לאותם סטודנטים המתקשים בקריאה עקב לקות ראייתם או עיוורונם. המוסד מקצה שעות הקראה חודשיות אותם רשאי הסטודנט לבצע מול מקריא שמועסק על ידי עמותת על"ה.

 

מהם שרותי הקראה הניתנים על ידי עמותת על"ה?

שרותי הקראה הניתנים על ידי עמותת על"ה הינם השיטה האופטימלית והמומלצת לכל הסטודנטים שלהם מגבלה בראיה או בעלי עיוורון. השירות ניתן על ידי מקריאים מיומנים וסבלניים המספקים שירות מעולה לסטודנטים. השירות ניתן בכל רחבי הארץ ומתאים במיוחד עבור סטודנטים הלומדים קורסים רבי מלל (הומניים) בהם כמות הקריאה מרובה.
ברוב המקרים סטודנטים שמוגדרים בביטוח לאומי כבעלי לקות ראיה או עיוורון ומאושרים להם תכנית שיקום, יהיו זכאים לעד 50 שעות הקראה מידי חודש במהלך תקופת לימודיהם הגבוהים.

במידה ולסטודנטים הנעזרים בשירותי הקראה יש צורך להקראת חומרים לימודיים גם בשפה האנגלית, יש לבקש זאת בעת פתיחת הבקשה. המקריא שיצוות לסטודנט שכזה יוכל לתת מענה הן בשפה העברית והן בשפה האנגלית בשירותי הקראה מקצועיים ומותאמים אישית.

ברוב המקרים המקריא מגיע למרכזי הלמידה לעיוור הקיימים בחלק מהאוניברסיטאות/מכללות, או למקום בו החליטו להיפגש ושמוסכם על שניהם, שם תתבצע פעילות ההקראה.  ברוב המקרים הסטודנטים יבקשו לצרף להקראה מכשיר הקלטה אשר יקליט עבור הסטודנט את החומר, כך שהוא יוכל לעשות בו שימוש בכל יום ולכל צורך בו יחפוץ.

במידה והינך מעוניין לסייע לסטודנטים לקויי ראיה ועיוורים ולהקריא בעבורם את חומרי הלימוד תוכל להירשם למאגרי העמותה באמצעות לחיצה כאן ואנו נוכל בעת פתיחת הדרישה להפנות אליך סטודנטים מאזור מגוריך שזקוקים לעזרה בהקראת חומרים אקדמאיים.