שעות חונכות – עמותת עלה

שעות חונכות בעמותת על"ה

במסגרת הסיוע שמעניקים מחלקות השיקום במוסד לביטוח לאומי, ישנו תחום המוגדר כסיוע פרטני עבור סטודנטים בעלי צרכים מיוחדים בשם חונכות. חונכות זו נועדה לאפשר לסטודנטים להיעזר בנותן שירות על מנת שזה יסייע לו בנושאים טכניים כגון: איתור חומרים לימודיים בספריה, ארגון וסידור החומר הלימודי לקראת בחינה, צילום חומרים ובהכנות שונות לקראת תקופת המבחנים.

 

למי השירות מסופק? וכיצד מקבלים אותו?

שעות חונכות מתקבלות במסגרת תכנית השיקום המאושרת ע"י מחלקת השיקום של סניף הביטוח הלאומי באזור המגורים של הסטודנטים. במידה ועובדת השיקום ראתה לנכון כי הסטודנט זקוק לעזרה בתחומים המוגדרים כחונכות היא תאשר לו שעות אלו על פי היקף שעות חודשי קבוע. לאחר שהתקבל אישור שכזה ניתן לפנות לעמותת על"ה ולבקש את הסיוע בתחום זה. העמותה תעשה כמיטב יכולתה באמצעות המשאבים העומדים לרשותה על מנת למצוא עבור הסטודנטים את החונכים הטובים ביותר שיסייעו בפעילות הנדרשת.

השירות אינו מחליף את שעות העזר, ההקראה, התרגום לשפת סימנים או התמלול ומהווה מעטפת נוספת לעזרה בעבור הסטודנט, כך שיוכל לשקף בצורה אמתית יותר את יכולותיו הלימודיות באותו מוסד לימודים בו הוא בחר ללמוד.

 

מי יכול להיות חונך? ומהם הכללים בהגשת שעות חונכות?

סטודנטים בעבר ובהווה יכולים לתת שירות חניכה.

חשוב מאוד לדעת כי חובת נותן השירות להחתים את הסטודנטים עבור כל סיוע שהם מקבלים תחת הטופס המתאים. חתימות אלו מהוות אישור לקיום השירות ומאפשרת לעמותת על"ה לעקוב אחר התקדמותו ופעילותו של מקבל השירות. בנוסף, באמצעות כך העמותה יודעת בדיוק את מספר שעות העבודה שהעובד ביצע, על מנת שתוכל לשלם לו על השירות שסופק עבור הסטודנט מקבל השירות.

במידה ותרצה להעניק שירות כחונך לסטודנטים בעלי צרכים מיוחדים, נשמח שתשאיר פרטיך כאן! וברגע שתהיה לנו פניה שתואמת את הרשמתך נוכל לפנות אליך ביתר קלות ולהציע לך את המשרה המתאימה ביותר בעבורך.