בליינד-דיי 2016 – עמותת עלה

כולנו עוצמים עיניים ופותחים את הלב ב 6.6

ה BLIND DAY – יום המודעות לקהילת האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה יוצא לדרך, תחת הכותרת 'דברים שמחברים בין אנשים'

ה BLIND DAY הוא יום המודעות לקהילת האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה בישראל, שמתקיים בתאריך הסמלי ה 6.6 – ההגדרה הרפואית לראייה תקינה.

נתי ביאליסטוק כהן, מנכ"ל המרכז לעיוור בישראל: "ביום זה אנו מזמינים את הציבור בישראל לא לראות 6:6, ולהכיר את קהילת האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה".

מטרת ה BLIND DAY היא לחשוף את יכולותיהם ומסוגלותם של חברי קהילת האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, ובכך לעודד את שילובם בחברה בישראל.

אנו מזמינים אתכם להצטרף לפעילויות השונות המתקיימות ברחבי הארץ – להכיר, לחוות, לפגוש ולגלות שכולנו שווים. תוכלו להצטרף לריצה משותפת בתל אביב, לצפות באופן מונגש בסרט 'ילד טוב ירושלים', שיוקרן בשישה מוקדים שונים ברחבי הארץ, להגיע עם הילדים לפעילות חווייתית ב"לילי ותום", לחבור להליכה משותפת באשקלון, לנסות למצוא אהבה בספיד דייטינג בתל אביב ולהשתתף באחת מעשרות הפעילויות נוספות (מצ"ב לינק מטה לאירועים) .

ה BLIND DAY השנה בסימן 'דברים שמחברים בין אנשים': תעסוקה, אהבה, אוכל,  תרבות, אומנות וספורט, לצד הנושאים העומדים על סדר יומה של הקהילה, כגון נגישות, זכויות, הרחבת מספר המתגייסים לצה"ל מקרב חברי הקהילה והגדלת מספר המועסקים והפחתת חסמים בקבלה לשוק העבודה.

נתי ביאליסטוק כהן, מנכ"ל המרכז לעיוור בישראל: "אנו מאמינים כי החברה מכירה בחשיבות השילוב של  אנשים עם לקויות ראייה ועיוורון בישראל אך עדין איננה חשופה דיו לקהילתנו ואיננה מודעת ליכולותיה. אנחנו קוראים לכל אזרח במדינת ישראל לעזור לנו לייצר חברה ישראלית חזקה ומקבלת יותר על ידי  שילוב ופתיחות כלפי קהילת האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה" .

אירועי ה BLIND DAY יתקיימו בין התאריכים ה – 9.6.16 – 6.6.16. כנסת ישראל תציין את האירועים ביום דיונים מיוחד ב- 21.6.16.

ה BLIND DAY נוסד ע"י 'חושבים בצבע', קבוצת סטודנטים עם עיוורון ולקויות ראייה מתחום התקשורת. בשנים האחרונות היום מתנהל בחסות המרכז לעיוור בישראל, בשיתוף עמותות וארגונים, העוסקים בשיפור חייה של קהילת האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, לצד גופים מהמגזר הציבורי והפרטי ובשיתוף פעולה עם משרד הרווחה והשירותים החברתיים.

לינק ללוח אירועי הבליינד דיי- http://www.isocia2.com/clients/Blind_Day/Blind_Day/blindday3.php