הזמנה לכנס השנתי של המטפלים עם עיוורון/ לקות ראייה בישראל – עמותת עלה

שלום,

הכנס השנתי של המטפלים עם עיוורון/ לקות ראייה בישראל יתקיים ביום שלישי 28 ביולי 2020, באמצעות ה'זום'.

 

לראות מעבר
אינטואיציה ודמיון בעבודת המטפל עם עיוורון/ לקות ראייה

 

אנו מזמינים את ציבור המטפלים עם עיוורון/ לקות ראייה, להשתתף בכנס המקצועי השנתי, הנערך בתמיכתם של עמותת על"ה ומרכז מגדל אור-יעדים לצפון
בכנס, כבקודמיו, נעסוק במורכבות, בלבטים, בקשיים ובהזדמנויות העומדים בפנינו כמטפלים עם עיוורון/ לקות ראייה, באותה אווירה חמה, פתוחה וידידותית בה התקיימו הכנסים הקודמים.
למרות שהשנה הכנס מקוון, בחרנו לקיימו במתכונת דומה לכנסים הקודמים.
בכנס נשתמש באינטואיציה ובדמיון שלנו בכדי להעלות השערות בדבר הרגשות והשאלות העולים ומתרוצצים בקרבנו ובקרב מטופלינו הרואים, במפגש עם מטפל עם עיוורון/ לקות ראייה.
דברים שהם ואנחנו היינו רוצים אולי לשאול לולא החששות והעכבות, דוגמת: איך הם מדמיינים אותנו מדמיינים אותם? איך אנחנו מדמיינים אותם מדמיינים אותנו?
עבורנו המטפלים עם עיוורון/ לקות ראייה, הדמיון הוא כלי עבודה חשוב העוזר לנו לדמיין את המצבים שעליהם מספרים לנו מטופלינו. הוא עוזר לנו לחשוב, איך הם הרגישו או מרגישים כעת, איך היו אולי יכולים להרגיש או לפעול אחרת, מה אנחנו היינו עושים אילו היינו במקומם ואיך הם עלולים להגיב אם נומר להם דבר מה כזה או אחר. אך יש אירועי חיים ומצבים שעליהם מספר לנו המטופל והגורמים לנו לאבד את המרחב המשחקי של הדמיון והופך אותנו לנוקשים, צרים או שבלונים.
לכן, האפשרות להיעזר בדמיון ובאינטואיציה בעבודה הטיפולית, עשויה לשחרר אותנו ממצבים של חוסר אונים ותקיעויות והיא חשובה מאוד בעבורנו.

בחלקו הראשון של הכנס ישוחח דר' ארז בנאי עם דר' עמית פכלר, פסיכולוג קליני, מרצה ומדריך שערך את הספר "למשש את הפיל", העוסק בנקודות המבט והעיוורון של כל אחת מהגישות הטיפוליות הפסיכודינמיות המוכרות. השיחה תתמקד באופן בו אנו, מטפלים עם עיוורון/ לקות ראייה, יכולים להיעזר בדמיון ובאינטואיציה שלנו בכדי לתאר מקומות של קושי והזדמנות במפגש הטיפולי.

בחלקו השני של הכנס, נתחלק באמצעות ה'זום' לקבוצות קטנות בהן נדון בשימוש שלנו בדמיון להבנה מקיפה ורחבה יותר של התהליכים המתרחשים בטיפול על-ידי מטפל עם עיוורון/ לקות ראייה.

בחלקו השלישי והאחרון של הכנס נחזור למליאה, נאסוף את הדברים שנאמרו בקבוצות ונקיים רב שיח פתוח בנושא.

תנחה את הכנס ותעזור לנו כמו תמיד: אורנה מרום

תכנית הכנס:
08:30-09:00 התחברות ל'זום'
09:00-09:15 ברכות ודברי פתיחה
09:15-10:15 שיחה עם דר' עמית פכלר
10:15-10:30 הפסקה וחלוקה לקבוצות דיון
10:30-11:45 דיון בקבוצות
11:45-12:00 הפסקה וחזרה למליאה
12:00-12:30 התכנסות במליאה וסיכום בעקבות הדיוניםם בקבוצות

אנו פונים אליכם בכל לשון של בקשה, אנא הקדימו להירשם לכנס, הדבר יקל עלינו מאוד. אנו זקוקים לזמן בכדי לתכנן את קבוצות הדיון ולהיערך מבחינת תוכנת ה'זום' ושליחת הקישור להתחברות לנרשמים.
ההשתתפות בכנס השנה אינה כרוכה בתשלום אך מחייבת הרשמה מוקדמת.
ההרשמה תיסגר ביום רביעי 22.7.2020

ההרשמה תתבצע אצל רוקסנה במייל: compactrox@gmail.com
לשאלות, ניתן לפנות בוואטסאפ: 054-4534774
נשמח אם תעבירו הזמנה זו למטפלים עם עיוורון/ לקות ראייה, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, מטפלים באומנויות ופסיכותרפיסטים, שלא הצלחנו לאתרם ועל כן לא קיבלו את ההזמנה ישירות מאתנו. .

מצפים לפגוש את כולכם
הצוות המארגן: רוקסנה וארז, 19:28 יש להחליק למעלה או למטה לבחירת פעולה מותאמת אישית, ואז להקיש פעמיים להפעלה.