נותרו מקומות אחרונים לטיול לסין – עמותת עלה

שלום לכולם

המרכז לעיוור בישראל שמח לבשר כי לאור הביקוש והעניין שהטיול לסין יצר בקרב קהילתנו, מועד ההרשמה האחרון לטיול נקבע לתאריך ה- 16/3/2017 .

נבקש להדגיש כי נותרו מספר מקומות בודדים .בהתאם לזאת, כל המעוניין להירשם לטיול מתבקש להזדרז ולפנות בדחיפות לילון גינת במספר הטלפון 03-7915574 ולהבטיח את מקומו בטיול.

נציין כי טיול זה התאפשר הודות לשיתוף פעולה בין המרכז לעיוור בישראל וחברת אשת טורס, ואשר במהלכו נבחרו מסלולי הליכה, מלונות, מרכזי קניות ואתרים תיירותיים הנגישים, ככל הניתן, לאוכלוסיית האנשים עם עיוורון/לקויות ראייה.

שלושת ימי הטיול הראשונים יתמקדו בעיר בייג'ינג, בה תבצע הקבוצה סיורים מעמיקים, אשר יסקרו את השינויים והתמורות שעברה העיר, שהחלה את דרכה כמרכז הקיסרות הסינית וכיום משמשת כבירת מעצמה בינלאומית.

הקבוצה תבקר בכיכר טיאן-אן-מן (הידועה בשמה כיכר "השלום השמימי"), הנמצאת בלבה של העיר בייג'ינג, וב"עיר האסורה" (בארמון המלוכה).

כמו כן, תבקר הקבוצה בחומה הסינית ותשמע הסברים אודותיה, אך יש לדעת כי הסיור על החומה עצמה עלול להיות קשה, לנוכח אי נגישותה (נבנתה בתקופה בה תקני הנגישות לא היו קיימים ).

ביומו הרביעי של הטיול תיסע הקבוצה לעיר שנגחאי, עיר המהפכות הסיניות של המאה ה-20. העיר הרועשת והתוססת הפכה תוך פחות ממאה שנה מעיירת דייגים צנועה לעיר מושבם של סוחרים ואנשי צבא אירופאים, שהגיעו אליה במאה ה-19 ובנו בה רובעים ושכונות בסגנון אירופאי.

הסיורים בעיר יסקרו את הניגודיות המאפיינת את העיר החל ממחלפים מודרניים מול סמטאות צרות, תחבורת פאר של עשירים מופלגים מול עגלות מרופטות של סבלים קשי יום, משכנות עוני ורבעים דלים מול מגדלי תקשורת נוצצים, מלונות פאר ומרכז עסקים ובורסה – כל אלה הופכים את שנגחאי לחוויה מרכזית בפענוח תרבותה של סין.

ביומיים האחרונים של הטיול תחזור הקבוצה לבייג'ינג ותבקר ב"במקדש השמים", תסייר בגניו המרהיבים ותחזה בתיאטרון רחוב, המבטא את הפעילות התרבותית של וותיקי העיר בייג'ינג. כמו כן תסייר הקבוצה בשוק הפרחים ובמקדש הלאמה המפורסם.

אנו פונים אליכם על מנת לבדוק את מידת ההתכנות לקיומו של טיול מסוג זה, שכן טיול זה אינו קל, אינו זול ובחלק ניכר בו כולל חוויות ויזואליות. יחד עם זאת, טיול מעין זה יכל להיות חוויתי ומהנה לאנשים המעוניינים בחוויה מרעננת ואחרת.

יש לזכור כי, ככל שנרצה, קיים קושי אמיתי להנגיש לחלוטין טיול מעין זה בסין.

הטיול מתוכנן להתקיים בין תאריך ה- 31/5/2017 ועד לתאריך ה8/6/2017 והינו מיועד לאוכלוסיית האנשים עם עיוורון/לקויות ראייה, במתכונת לפיה כל אדם עם עיוורון/לקות ראייה המבקש להירשם לטיול, יסתייע באדם רואה מטעמו, שילווה אותו בטיול .

המחיר לאדם בחדר זוגי הינו 1499 $, כאשר מחיר זה כולל בחלקו דמי רישום בגובה של 100 $ לאדם.

מחיר הטיול כולל: טיסות הלוך ושוב (חברת אל על), נסיעות ברכבות המהירות בהתאם, לינה וארוחת בוקר בבתי מלון ממדרגת תיירות ראשונה פלוס, מדריך טיולים צמוד דובר עברית, אוטובוס תיירים נוח וממוזג, מיסים והיטלים בארץ ובחו"ל, כניסות לאתרים כמפורט במסלול וטיפים לנותני שירות מקומיים.

המחיר אינו כולל ביטוחים, הוצאות אישיות, טיפ למדריך הטיול ותשלום בעבור הוצאת ויזה ( 40$).

כל המעוניין להירשם לטיול הנדון, מתבקש להזדרז וליצור קשר עם ילון גינת, במייל הבא :  Yalon@ibcu.org.il וזאת עד לתאריך 16/3/2017.

 

המרכז לעיוור בישראל רח' דוד חכמי 10, ת.ד. 16643 תל אביב 61166.

טל' 03-7915555, פקס- 5423711- 03. אתר המרכז- www.ibcu.org.il