עמותת השחמטאים העיוורים – עמותת עלה

סטרלצוב בצמרת אליפות העולם! 

מאת: יוחנן אפק

 

אליפות העולם ה-14 לשחמטאים עיוורים וכבדי ראייה נערכה באי האיטלקי סרדיניה בהשתתפות 86 שחקנים מ-26 מדינות מהם רב אמן אחד, 6 אמנים בינלאומיים ואמנית בינלאומית אחת. המנצח היה האמן הבינלאומי פרדראג ניקאץ' עם 7.5 נקודות בתשעה קרבות ללא הפסד, לפני אלכסי סמירנוב (רוסיה), ר"א מרצין טזביר ואב"ל פיוטר דוקצ'בסקי (שניהם מפולין) 7 כל אחד; פאבל דימיץ' (סרביה) ואלכסיי סטרלצוב (ישראל) 6.5 כל אחד.

לאלכסיי בן ה-28, שחקן מועדון השחמט לעיוורים בירושלים, הייתה תחרות טובה מאוד בה נסק מן המקום ה-22 בדירוג המוקדם אל חלוקת המקום החמישי בדירוג הסופי! הוא פתח עם 4 נקודות בששת הסיבובים הראשונים וקינח בסיומת מצויינת בת 2.5 נקודות בשלושת הסיבובים האחרונים מול 3 אוקראינים: הוא נפרד בתיקו מן האמנית הבינלאומית לובוב סילצובה-ליסנקו וגבר על האמן הבינלאומי אולג טוקה ועל אמן פיד"ה סרגיי גריגורצ'וק.

עוד שני ישראלים היו בין המשתתפים: אריק קלינר (49), אף הוא מן המועדון הירושלמי לעוורים צבר 4 נקודות ואיתי דיין (24) ממועדון ראשון לציון 2.5.

מי שסייע כמיטב יכולתו לשחקנים הישראלים היה המאמן הוותיק והמנוסה ר"א ארתור קוגן שהתלווה לארבעת הנציגים הספרדים בתחרות. ארתור,שמאחוריו ניסיון בן שני עשורים בעבודה עם שחמטאים עוורים כתב: " אני מאוד מקווה שהשחמטאים העיוורים בישראל, ובכלל בעולם, יקבלו יותר תמיכה ובעיקר יותר אהבה כי ממש ממש מגיע להם ולא סתם. זהו ענף הספורט היחיד בו הם מרגישים הכי הכי קרוב לאנשים רואים כי בשחמט הם יכולים ומסוגלים ליהנות מעולם.

 

למעוניינים להשתתף בפעילות העמותה נא ליצור קשר עם אריק קלינר בטלפון 0506205073

קהל היעד מגיל 12 ועד 120.

למעבר לפרסום בפייסבוק הכולל תמונות לחצו כאן