שעות תרגום לשפת סימנים – עמותת עלה

שעות תרגום לשפת סימנים בעמותת על"ה:

כיום אנשים רבים להם לקות שמיעה או חירשות נעזרים בתרגום לשפת סימנים כדי שיוכלו לנהל שיחה עם אדם / גוף אחר. קשר זה יכול להתנהל לרוב רק באמצעות תרגום לשפת סימנים כיוון שחייב להיות גורם שיתווך בין הקול לסימן מוסכם שמובן על ידי דובר שפת הסימנים.

סטודנטים רבים שמקבלים סיוע באמצעות מחלקות השיקום במוסד לביטוח לאומי מעדיפים להיעזר בשירות זה כדי שיוכלו להשתלב בצורה נכונה וטובה במוסד בו החליטו ללמוד. מוסד הלימודים יכול להיות בהכשרה מקצועית או בהשכלה גבוהה.

 

למי השירות מתאים ומי מקבל את הזכאות אליו?

מחלקת השיקום במוסד לביטוח לאומי מקצה שעות תרגום לשפת סימנים עבור סטודנטים וכאלה שבחרו ללמוד בהכשרה מקצועית, במטרה לסייע לאותם מקבלי שירות למצוא את הדרך הנוחה ביותר בעבורם להצליח בלימודיהם ולמצות את יכולתם הלימודית.

עמותת על"ה תעמיד לרשות מקבלי השירות, שיועבר על שמם התחייבות מתאימה ובה דרישה למתן שירות בתרגום לשפת סימנים, מתורגמן לשפת סימנים מקצועי, אדיב ואחראי שילווה אותם במהלך לימודיהם במסד בו החליטו ללמוד.

 

באילו היקפים מתקבל השירות?

היקף שעות תרגום לשפת סימנים יכול להתקבל ככל שעות הלימוד הפרונטליות שמקבל השירות למוד או לחליפין שילוב של תרגום לשפת סימנים בחלק מהשעות ובחלק הנותר שעות תמלול שבהם יוכל הסטודנט לשבת יחד עם המתמלל בשיעור.
כאמור כל זאת בכפוף להחלטת מחלקת השיקום ועל פי ההתחייבות שתינתן עבור מקבל השירות.
מקבל הישורת יוכל להדגיש את רצונותיו בפני מחלקת השיקום בה מטופל תיקו לפי החלטותיו בנוגע להנגשה שתסייע לו בדרך הטובה ביותר להבין את מהלך השיעור

 

מי יכול להירשם למאגרי עמותת על"ה כנותן שירות בתחום התרגום לשפת סימנים?

כמוגדר לפי החלטת המוסד לביטוח לאומי, רק מתורגמן שברשותו זכאות לתעודת מתורגמן לשפה העברית הישראלית, יכול לתרגם עבור סטודנטים שנתמכים במחלקות השיקום השונות בביטוח לאומי. על כן ובהתאם לכך אנו מבקשים מכל הנרשמים להזין את תעודת המתורגמן לשפת סימנים שברשותם במעמד ההרשמה כנותן שירות בעמותת על"ה.

חשוב לציין כי מסמך זה נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד.
השירות יכול להינתן על ידי מתורגמנים או מתורגמניות שסיימו את ההכשרה המתאימה.

במידה ומידע זה עזר לך וסיפק לך את המידע אותו אתה צריך נשמח אם תשאיר את פרטיך כאן ! כנותן שירות בתחום תרגום לשפת סימנים ואנו נפנה אליך בעת קבלת התחייבות שתתאים את כישוריך ומקום מתן השירות המועדף עליך.

לכל שאלה ניתן לפנות אלינו למספר 02-5882770 ואנו נשמח לספק לך את כל המידע הרלוונטי אודות שאלתך.

בברכה עמותת על"ה