הזמנה לתהלוכת עדלאידע מונגשת במודיעין – עמותת עלה

שלום לכולם
המרכז לעיוור שמח להביא לידיעתכם הודעה שהתקבלה מאגף הדוברות של עיריית מודיעין וזו לשונה :

תהלוכת העדלאידע המסורתית של חג הפורים תתקיים בעיר מודיעין בתאריך 10/3/17, בין השעות 12:00-16:00.
תהלוכת העדלאידע הותאמה והונגשה זו השנה השנייה ברציפות בעבור אנשים עם מוגבלות. בהתאם לזאת, אנשים עם מוגבלות המבקשים להגיע לתהלוכה יוכלו לצפות בתהלוכה דרך עמדת צפייה, שתמוקם בפארק הסמוך למרכז שרבט, בכתובת רחוב עמק החולה 32.
הכניסה למתחם זה תתאפשר דרך רחוב עמק החולה (דרום) ועד מרכז "שרבט".

בנוסף, נבקש להדגיש כי תהלוכת העדלאידע תונגש לאנשים עם עיוורון/לקויות ראייה באמצעות שיטת התיאור הקולי, אשר תתאר לאנשים עם עיוורון/לקויות ראייה, באופן מלולי וסימולטני, את הנעשה בתהלוכה ואת התקדמותה לאורך המסלול.
על מנת להאזין לקריינות יש להצטייד במקלט ובאזניה שיחולקו במקום.
הנגשת העדלאידע באמצאות התיאור הקולי תבוצע ע"י הספרייה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה.

מעיריית מודיעין נמסר כי העירייה תאפשר לאנשים עם מוגבלות, חנייה נוחה וקרובה למתחם. ההגעה עם רכב למקום תיעשה מכיוון רחוב יאיר פרג דרך רחוב עמק החולה וזאת בניגוד לכיוון הנסיעה. תושבים או אורחים בעלי תו נכה, המעוניינים להיכנס עם הרכב או מעוניינים להיעזר בהנגשה, מתבקשים ליצור קשר עם המוקד העירוני 106 בטלפון 08-9726020. מומלץ להירשם ולשמור מקום מבעוד מועד.

לסיום, בחרנו להביא בפניכם את דבריו של מר יעקב חייט, יו"ר הקהילה הנגישה בעיר מודיעין :" "קהילה נגישה מודיעין מכבים רעות" שוקדת על הנגשת מקומות ושירותים לאנשים עם צרכים מיוחדים, ובכך יוצרת הזדמנויות שוות למידע, השתתפות והשתלבות בחיי הקהילה וחוויות אישיות וקבוצתיות. אני גאה להיות חלק מתכנית משמעותית זו, ותושב בעיר הפורצת דרך בתחום. אני נרגש מהנגשת העדלאידע לעיוורים ולקויי ראייה. העיר מודיעין הינה העיר הראשונה והיחידה בארץ בה הונגשה תהלוכת העדלאידע דרך תיאור קולי, המפרט את כל המתרחש, והמאפשר ללקויי הראייה ולעיוורים להיות שותפים מלאים באירוע חגיגי זה. תודה לכל התומכים והעושים במלאכה."