טיול שבת לעוטף עזה – ב-8 בפברואר – עמותת עלה

שלום לכולם,

החורף הגשום הוא המועד הנכון לטייל בדרום הקרוב, הנהנה מגל פריחה מדהים וציבעוני, ולהביע סולידריות עם תושביו. אנו נכיר את האזור על עברו וההווה שלו ועל אתריו המיוחדים.

אחרי נסיעה ארוכה מנהריה, איסוף המטיילים בדרך, והפסקה לארוחת בוקר עצמית, נגיע למבואת בארי. מכאן נרד אל מכתש בארי, נחצה אותו דרומה, בין שיחים מלבלים ופרחי עונה שצובעים את כרי הדשא בשלל צבעים. נבלוש אחרי עקבות בעלי חיים, נטעם צמחי מאכל ונריח צמחי תבלין, וביציאה מהמכתש, נגיע לנחביר. כאן, במוצאי יום כיפור 1946, עלה קיבוץ בארי על הקרקע, וכאן התגונן בפני הפולש המיצרי. נמשיך ברגל על הגבעות הרכות, הירוקות, והפורחות אל מכרה הגפרית, שהיה פעיל כאן לפני כ 90 שנים. הליכה קצרה תוביל אותנו אל המפעל הנטוש להעשרת הגפרית ונשאל מה עושה כאן הכיתוב RAF

מכאן ניסע לארוחת צהריים בשרית ואחריה ניסע לדיונות החול הבתוליות שעל חוף הים. נכיר את מאגר שיקמה הענקי, שאוגר מי שטפונות מדרום הר חברון וצפון הנגב. המים שנאגרים כאן תורמים רבות לניהול משק המים במישור החוף הדרומי. נכיר את הסכר ונשמע על הפרויקט.

לסיום, ניסע לנתיב העשרה, שעקר לכן מפתחת ימית, ב 1982. מאז, שיקם את עצמו, והיום מבסס את כלכלתו מחקלאות משגשגת, ומגידול באוכלוסיית התושבים.

בשעה 5 בערב, בערך, נתחיל את הנסיעה צפונה, נפזר את המטיילים בנקודות העליה ונסיים בשעה 1900 בנהריה.

מחיר הטיול 120 ש"ח, והוא כולל אוטובוס, מורה דרך, ארוחת צהריים, כניסה וביקור בכל האתרים, ביטוח, מע"מ המחיר לא כולל ארוחת בוקר והוצאות אישיות

ציוד אישי חובה: נעלי הליכה, מים וכיבוד קל לכל היום, כובע / כיסוי ראש, אוכל לפי התכנית, ביגוד מתאים למזג האויר ולאתרי הטיול. כדאי להביא: מקל הליכה, כיסא מתקפל, מפת האזור.

הערה חשובה: אם מזג האויר או איכות השביל לא יאפשרו הליכה בשביל, יערך סיור באוטובוס, עם הליכות קצרות, שיכלול ביקור באתרי בארי: מטע חוחובה, מרבד פריחה, אנדרטת אנז"ק, נחאביר, מכרות גפרית, מפעל גפרית, מאגרי התחמושת הבריטיים ועוד, ככל שנספיק.

תוכנית ולו"ז

07:00 – נסיעה מנהריה לבארי (225 ק”מ, 2:30), איסוף בדרך (על כביש 2, כביש 4; דרך חיפה, צומת אולגה, צומת נתניה, תל אביב, צומת אשדוד, צומת אשקלון) הפסקה לארוחת בוקר בדרך (0:30)

10:00 – הליכה על שביל (7 ק"מ, קלים ויפים, סימון שבילים כחול) ממכתש בארי, דרך נחאביר למכרות הגפרית ומפעל הגפרית.

הערה: אם מזג האויר או איכות השביל לא יאפשרו הליכה בשביל, יערך סיור באוטובוס, עם הליכות קצרות, שיכלול ביקור באתרי בארי: מטע חוחובה, מרבד פריחה, אנדרטת אנז"ק, נחאביר, מכרות גפרית, מפעל גפרית, מאגרי התחמושת הבריטיים ועוד, ככל שנספיק.

13:00 – נסיעה לקניון מבקיעים (25 ק"מ, 0:25) ארוחת צהרים

14:30 – נסיעה לחוף זיקים / מאגר שיקמה (10 ק"מ, 0:10), היכרות עם חופי החול והמאגר הענקי

15:30 – נסיעה לנתיב העשרה (15 ק"מ, 0:15), סיור בנתיב העשרה מודרך ע"י יפעת

17:00 – נסיעה לנהריה (190 ק”מ, 2:00), הפסקה בדרך לשרותים פיזור בדרך, סיום 1900

 

פרטים נוספים והרשמה – נילי 050-7951096 שאלות, הבהרות – משה פרנק 054-4991800